AZCON11 Brno s.r.o.

Účetnictví a daně již 21 let. In English

Známe účetnictví a daně. Rozumíme systému.

Známe finanční úřady. Víme, jak ochránit vaše zájmy.

Jsme tady, abychom vám pomohli.


Volejte nám na 603 443 196 nebo nám pošlete mail.

Zaměstnanec

Jsem zaměstnanec a potřebuji zpracovat daňové přiznání v Brně

Fyzická osoba je obecně povinna podat přiznání k dani z příjmů, pokud její příjmy přesáhly 15 000 Kč za rok.

Zaměstnanci s běžným platem však daňové přiznání podávat nemusí. Zaměstnanec není povinen podat daňové přiznání, pokud je zaměstnán u jednoho nebo postupně u více zaměstnavatelů. Zaměstnanec musí mít zároveň u všech zaměstnavatelů podepsáno prohlášení k dani (uplatňuje si základní slevu na dani) a jeho další příjmy ke zdanění nesmí přesáhnout 6 000 Kč za rok.

Vyjímkou je zaměstnanec s vysokým platem, kterého se týká solidární zvýšení daně. Ten musí přiznání od roku 2013 podávat.

Zaměstnanec je povinen podat přiznání zejména v následujících případech:

  1. Zaměstnanec je současně zaměstnán u více zaměstnavatelů a ve vedlejším zaměstnání přesáhl v některém měsíci příjem zaměstnance 5 000 Kč. Do 5 000 Kč je mzda zdaněna srážkovou daní a z tohoto titulu povinnost podat daňové přiznání nevzniká.

  2. Zaměstnanec má ke mzdě ještě další příjmy ke zdanění vyšší než 6 000 Kč.

  3. Zaměstnanec má vysoký plat, jeho příjmy ke zdanění ze zaměstnání, případně podnikání přesáhly 1 242 432 Kč nebo mu v průběhu roku byla sražena záloha na solidární zvýšení daně.


Kalkulace ceny

Máte-li zájem o naše služby, vyplňte prosím níže uvedený formulář. Na základě vyplněných údajů Vám emailem zašleme konkrétní nabídku našich služeb včetně cenové kalkulace. Nemusíte vyplňovat všechny údaje. Čím více údajů vyplníte, tím bude naše nabídka přesnější.