AZCON11 Brno s.r.o.

Účetnictví a daně již 21 let. In English

Známe účetnictví a daně. Rozumíme systému.

Známe finanční úřady. Víme, jak ochránit vaše zájmy.

Jsme tady, abychom vám pomohli.


Volejte nám na 603 443 196 nebo nám pošlete mail.

Živnostník

Jsem živnostník a potřebuji zpracovat daňovou evidenci v Brně

U živnostníka přichází v úvahu tři způsoby uplatňování nákladů a jejich evidence, případně vedení účetnictví.

  1. Nejjednodušším způsobem je uplatnění paušálních nákladů podle § 7 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. V tom případě je živnostník povinen vést záznamy o příjmech a evidenci pohledávek vzniklých v souvislosti se samostatnou činností. Někdy je praktické vést i evidenci závazků a výdajů, tedy vlastně daňovou evidenci. Živnostník pak na konci roku ví, jaké jsou jeho skutečné výdaje a má možnost se rozhodnout, zda je pro něho výhodnější uplatnit výdaje skutečné nebo paušální a ušetřit na dani z příjmů, sociálním a zdravotním pojištění. U plátců DPH je z praktického hlediska vhodné, aby vedli daňovou evidenci. V přiznání k dani z příjmů se však můžou rozhodnout, že uplatní paušální výdaje, pokud je to pro ně výhodnější. Tato situace je častá např. u advokátů, kteří jsou plátci DPH, ale mají nízké skutečné výdaje, a proto uplatní výdaje paušální.

    Od roku 2013 je celková výše uplatněných paušálních výdajů omezena na 800 000 Kč u podnikání se sazbou paušálních výdajů 40%. Živnostník také nemůže uplatnit slevu na dani na manželku 24 840 Kč a daňové zvýhodnění na vyživované dítě 13 404 Kč, pokud je dílčí základ daně s uplatněnými paušálními výdaji vyšší než 50% celkového základu daně.

  2. Pokud živnostník uplatňuje skutečné výdaje, je povinen vést daňovou evidenci (dříve jednoduché účetnictví) podle § 7b zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Na konci roku vždy porovnáváme skutečné náklady s paušálními a pokud je to pro vás výhodnější, umožníme vám uplatnit paušální náklady. Změna ve způsobu uplatňování výdajů není však tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát, často je třeba podat dodatečné přiznání k dani z příjmů. S tímto procesem máme bohaté zkušenosti a jsme schopni garantovat jeho správnost v souladu se zákonem o dani z příjmů.

  3. Živnostník, který překročil obrat 25 mil. Kč nebo je zapsaný v obchodním rejstříku se stává účetní jednotkou a je povinen vést podvojné účetnictví podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví.


Kalkulace ceny

Máte-li zájem o naše služby, vyplňte prosím níže uvedený formulář. Na základě vyplněných údajů Vám emailem zašleme konkrétní nabídku našich služeb včetně cenové kalkulace. Nemusíte vyplňovat všechny údaje. Čím více údajů vyplníte, tím bude naše nabídka přesnější.